Used 2011 Keystone RV Springdale 232RBLWE Travel Trailer
very nice and clean couples coach
Springdale Travel Trailer w/Rear Full Bath Including Storage Cabinet, Tub/Shower, Sink & Toilet, Refrigerator, 3 Burner Range, Overhead Cabinets, Kitchen Sink, Pantry, Booth Dinette, Linoleum Flooring, Sofa Bed, Front Queen Bed w/Closets Both Sides of Bed, Pass-Thru Storage in Front & More!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# N0922B
Interior Color: Palm Canyon, Cranberry Mist, S
| Sleeps | 6 |
| Length | 26 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | Palm Canyon, Cranberry Mist, S |
| Hitch Weight | 480 lbs |
| Dry Weight | 4630 lbs |
| Cargo Capacity | 2850 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | 205/75R14C |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


