Used 2011 Keystone RV Sprinter 310KBS Travel Trailer
Double Slide Sprinter Travel Trailer, Rear Living w/2 Lounge Chairs & End Table, Air Bed Sofa & Dream Dinette Slideout, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrig., Pantry, Ent. Center, Neo-Angle Shower, Private Toilet Area, Lav., Front King Bed Slideout, Private Bedroom Entrance, Linen/TV Shelf, Large Dresser, Wardrobe w/Glass Sliding Doors & More.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $4,000
Sale Price: $13,900
Stock# 533547
Interior Color: Basil, Kona, Elmwood
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Basil, Kona, Elmwood |
| Hitch Weight | 1015 lbs |
| GVWR | 11010 lbs |
| Dry Weight | 8153 lbs |
| Cargo Capacity | 3022 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5080 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Angled |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDT31025R1533547 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


