Used 2011 Monaco Camelot 43DFT Motor Home Class A - Diesel
Triple Slide Camelot Motor Home Class A, Rear Wall Wardrobe, Vanity, Toilet, Shower, Queen Bed w/Nightstands Slide, Half Bath, 40" LCD TV, Dinette/Sofa Slide, Sofa/Pull-Out Counter/Microwave/Range/Double Kitchen Sink/Refrigerator/Washer/Dryer/26" LCD TV/Dresser Slide, Overhead Cabinets Throughout & Much More.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# 056289C
Chassis: Roadmaster RR 10S
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 43 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | 295/80R22.5 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 37106 |
| Engine | Cummins ISL 425 HP |
| Chassis | Roadmaster RR 10S |
| VIN | 51Z435619B1056289 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


