Used 2011 Monaco Diplomat 43 PKQ Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide Diplomat Motor Home Class A, Rear Wall Ward., KING Bed/Nightstands Slide, Dresser/26" LCD TV Slide, Vanity, Shower, Washer/Dryer, Private Toilet Area w/Lav., Sofa/Refrigerator/Dinette Slide, Microwave/2-Burner Range/Double Kitchen Sink/Sofa w/Extendable Sectional Slide, 40" LCD TV w/Hutch, Overhead Cabinets Throughout & Much More.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $20,995
Sale Price: $109,000
Stock# 779321D
Chassis: Roadmaster RR10R
Exterior Color: Electric Avenue, Thoroughbred
Interior Color: Electric Avenue, Thoroughbred
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Electric Avenue, Thoroughbred |
| Exterior Color | Electric Avenue, Thoroughbred |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 43000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 275/80R/22.5 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 44523 |
| Engine | Cummins 425 HP |
| Chassis | Roadmaster RR10R |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


