Used 2011 Monaco Monarch 33 SDD Motor Home Class A
Double Slide Monarch Class A Motorhome w/Rear Queen Bed Slide Out w/Nightstands, Wardrobe, TV Cabinet, Side Aisle Bath w/Angle Tub/Shower, Sink, Med. Cabinet, Toilet, Double Bath Entry, Hall Cabinet, Pantries, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave, Double Kitchen Sink, Countertop Extension, Overhead Storage Cabinets Above Cab Area, 68" Sofa & Booth Dinette Slide Out, 32" LCD TV and More! Shown w/Ford Specifications. Workhorse Available.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# CBR1951A
Chassis: Ford
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 54 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 90333 |
| Engine | 6.8L V-10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F6NF53Y380A04979 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


