Used 2011 Newmar King Aire 4570 Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide King Aire Motor Home, Rear King Bed w/Nightstands Slideout, Wardrobe w/Sliding Doors, Adjustable Shelves w/Drawers, Cap Storage, TV Slideout, Storage, Shower, Linen Closet, Private Toilet Area w/Lav., Pantry, TV/Hide-A-Leaf Dinette/Buffet/Hide-A-Bed Sofa Slideout, L-Sofa/Double Kitchen Sink/2-Burner Range/Appliance Garage Slideout, Refrigerator, Washer/Dryer/Wardrobe, Lav., Vanity & Much More.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $55,018
Sale Price: $234,977
Stock# K304
Chassis: Spartan K3 w/IFS
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft |
| GVWR | 54000 lbs |
| Dry Weight | 44400 lbs |
| Cargo Capacity | 9600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 140 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 70697 |
| Engine | Cummins ISX 650 HP |
| Chassis | Spartan K3 w/IFS |
| VIN | 4VZVU1E91BC073451 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


