Used 2011 Northwood Snow River 268BHSS Travel Trailer
Booth Dinette, Front Queen Bed, Wardrobes & Pantry!Northwood Snow River Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Corner Bath Including Shower, Toilet & Sink, Rear Corner Bunk Beds, Wardrobe, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cabinet, Booth Dinette & Sofa Slideout w/Overhead Storage Above the Sofa, Ent. Center/Swivel LCD TV, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides, Overhead Cabinet & Much More!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# 660014B
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 640 lbs |
| GVWR | 8500 lbs |
| Dry Weight | 6410 lbs |
| Cargo Capacity | 2090 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST225/75R15 |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 4N11B2628B0136710 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


