Used 2011 Open Range RV Roamer RF316RLS Fifth Wheel
SPEAK TO ONE OF OUR PURCHASING EXPERTS IN LA FERIA AT 956-215-8805
SPEAK TO ONE OF OUR PURCHASING EXPERTS IN LA FERIA AT 956-215-8805
Triple Slide Roamer FW w/Rear Living Area Including 2 Lounge Chairs w/Table Between & Overhead Cabinets, Dinette w/Chairs & Ent. Center Slide, Sofa/Refrigerator & 3 Burner Range Slide, Kitchen Island w/Dbl. Sink & Entry Closet, Step Up to Bed & Bath w/Angle Shower, Linen Cabinet, Private Toilet Area w/Vessel Sink, Front Queen Bed Slide, Chest of Drawers, Mirrored Wardrobe w/Sliding Doors, Shelves and Much More! Available Options May Include: 2 Bar Stools
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 4CR105
Interior Color: 3
| Sleeps | 3 |
| Slides | 3 |
| Length | 30 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Interior Color | 3 |
| Hitch Weight | 2135 lbs |
| GVWR | 10935 lbs |
| Dry Weight | 8565 lbs |
| Cargo Capacity | 2370 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 5XMFL3121B2004105 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


