Used 2011 Palomino Puma 295-BHSS Fifth Wheel
JUST ARRIVED! PICTURES COMING SOON!
Double Slide Puma Bunkhouse FW w/Play & Sleep Sofa Bunk Above, Ent. Center & 3rd Bunk w/Outside Storage Garage, Wardrobe/Nightstand, Private Bunkhouse Rear Entry, Pantry, Slideout U-Dinette & Sofa w/Overhead Cabinet, Ext. Storage, Bath w/Vanity & Sink, Toilet & Tub/Shower, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Skylight, Ent. Center w/Front Dbl. Steps Up to Bedroom w/Queen Bed, Nightstands & Shirt Closets Both Sides of Bed w/Overhead Cabinet Above Bed & More!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# 26U144A
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1016 lbs |
| GVWR | 11176 lbs |
| Dry Weight | 8546 lbs |
| Cargo Capacity | 2167 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4FPUF2XBP029967 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


