Used 2011 Palomino Puma 30-KFB Travel Trailer
Bunkhouse Puma Travel Trailer by Palomino RV w/Rear Queen Bed Slideout w/Nightstands, Hanging Wardrobe/Ent. Center, Private Bedroom Entry, Pantry, Bath w/Toilet, Sink, Tub/Shower, U-Dinette & Sofa Slideout, Ent. Center, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink w/Skylight Above, Overhead Cabinets, Front Bunk Beds, 3rd Bunk Above Outside Front Kitchen Including Refrigerator, Sink & 2 Burner Cooktop w/Microwave, Wardrobe, Ent. Center in Bunkhouse and So Much More!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# P034045
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1155 lbs |
| GVWR | 11315 lbs |
| Dry Weight | 8130 lbs |
| Cargo Capacity | 3125 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TPUF27BP034045 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


