Used 2011 Starcraft Marine Autumn Ridge 197FBH Travel Trailer
FRONT QUEEN BED & OVERHEAD STORAGE!
Used 2011 Starcraft Autumn Ridge 197FBH Highlights:
Starcraft Autumn Ridge Travel Trailer w/Rear J-Steel Sofa w/Overhead Storage, Pantry, Refrigerator, Booth Dinette w/Overhead Cabinet, 3 Burner Range w/Microwave Above, Dbl. Kitchen Sink, Bath Including: Tub/Shower, Toilet & Lav. w/Med. Cabinet Above, Front Queen Bed w/Overhead Storage, Wardrobe, 15' Awning and Much More! Available Options May Include: Bunk Above Queen Bed.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 87705
Exterior Color: WHITE
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 490 lbs |
| GVWR | 6200 lbs |
| Dry Weight | 4155 lbs |
| Cargo Capacity | 2045 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 1SABS0BK7B28P5174 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


