Used 2011 Starcraft Autumn Ridge 245DS Travel Trailer
Starcraft Autumn Ridge Travel Trailer w/Rear Bath w/Tub/Shower, Toilet, Sink w/Med. Cabinet, Wardrobe, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave Above, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cabinets, Ent. Center w/Overhead Storage, Booth Dinette Slide, J-Steel Sofa w/Overhead Storage, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides of Bed, Front Pass-Thru Storage and More!
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $4,011
Sale Price: $8,988
Stock# 24032
Exterior Color: WHITE
Interior Color: SELL AS IS
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | SELL AS IS |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 640 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 5150 lbs |
| Cargo Capacity | 2350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | ST205/75R15C |
| VIN | 1SABS0BMXB28L5141 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


