Used 2011 Thor Motor Coach Serrano 31V Motor Home Class A - Diesel
Diesel !!! 6.4 L Maxx-Force Turbo Diesel Engine, 68,877 milesThor Motor Coach Serrano Class A Diesel Motor Home w/Rear Queen Bed w/Shirt Closet & Wardrobe, Bath w/Tub/Shower, Toilet & Vanity w/Sink, Hall Closet, Pantry, Refrigerator, Kitchen Sink/2 Burner Range & Sofa Slideout, U-Shaped Dinette Slide w/Overhead Cabinet, 32" LCD TV and Much More!
To view this unit or any of our others please call 1-(888)-539-3333 or
email: [email protected].
Visit our website: https://www.rvvacations.com/
4888 South Service Road
Beamsville, Ontario, Canada
L3J 1L4
All financing is On Approved Credit (OAC)
To schedule a viewing call us at the dealership at 1-(905)-548-8585 or send us an email: [email protected]
Come and visit our new location!
4888 South Service Road
Beamsville, Ontario, Canada
L3J 1L4
Outdoor Travel - Where RV Means Real Value
www.rvvacations.com
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $12,703
Sale Price: $69,995
Stock# 7463
Chassis: Workhorse DSL
Exterior Color: Desert Ecru, Firebrick, Smokey
Interior Color: Sizzle Grey, Baltic Bronze
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Sizzle Grey, Baltic Bronze |
| Exterior Color | Desert Ecru, Firebrick, Smokey |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Tire Size | 19.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Engine | 6.4L V8 MaxxForce |
| Chassis | Workhorse DSL |
| VIN | 5B4MD6794A3440354 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


