Used 2011 Thor Motor Coach Siesta Sprinter 24SA Motor Home Class C - Diesel
The Mercedes Benz Siesta Sprinter Class C diesel motor home by Thor Motor Coach offers fuel efficiency, plenty of space, and much more!
In the rear of the Siesta Sprinter 24SA you will find a corner bathroom including a shower, vanity sink, medicine cabinet, and a toilet. There is a closet just outside the bath. .
A 24" LED TV is mounted over the entry door. To the left of the door, the kitchen features a single round sink, overhead cabinets, a two burner range top, overhead microwave, and a refrigerator.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# 341246
Chassis: Mercedes Sprinter
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | Onan 3600 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 56610 |
| Engine | 3.0L V6 188Hp |
| Chassis | Mercedes Sprinter |
| VIN | WDPPF4CC9A9443506 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


