Used 2011 Thor Motor Coach Tuscany 4072 Motor Home Class A - Diesel
Class A diesel motorhome known for its powerful 360HP Cummins engine, a spacious bath, and high-end amenities
Quad Slide Tuscany Motor Home w/Rear King Bed Slideout w/Nightstands & Bath Sink w/Overhead, Wardrobe/Linen Cabinet/Wash/Dryer Prep, Slideout 26" LCD TV & Dresser, Private Toilet Area, Corner Shower, 40" LCD TV, Refrig., Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range & Sofa Air Bed Slide, Booth Dinette & 2 Euro Recliners, Exterior Ent. Center w/32" LCD TV & Much Much More! Available Options May Include: Buffet & Sofa Slide IPO Booth Dinette & Euro Chairs.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $122,923
Sale Price: $118,997
Stock# 13133
Chassis: Freightliner XC
Exterior Color: BLACK
| Sleeps | 5 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Exterior Color | BLACK |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Engine | 360 Hp Cummins |
| Chassis | Freightliner XC |
| VIN | 4UZAB2BS7BCAT6793 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


