Used 2011 Thor Motor Coach Tuscany 40FX Motor Home Class A - Diesel
Tuscany Class A Diesel Coach by Thor Motor Coach w/Rear Full Bath Including: Corner Shower, Wardrobe, Toilet & Sink, King Bed Slide w/Nightstands, Chest of Drawers w/32" LCD TV/Linen Cabinet/84" Expanding Sofa w/Twin Air Bed/74" Buffet Dinette Slideout, Pantry/Refrigerator/C-Top Pull-Out/3 Burner Range w/Micro. & Dbl. Kitchen Sink Slide, Corner Fireplace w/40" LCD TV Above, Linen Cabinet, 1/2 Bath and Much More!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# K3323B
Chassis: Freightliner XCR
Exterior Color: 4 Full Body Paint Color Choice
Interior Color: Cobble Stone, Black Truffle, G
| Sleeps | 3 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Interior Color | Cobble Stone, Black Truffle, G |
| Exterior Color | 4 Full Body Paint Color Choice |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 91 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Engine | 380 Hp Cummins |
| Chassis | Freightliner XCR |
| VIN | 4UZAB2BS2BCBC3612 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


