Used 2011 Thor Motor Coach Tuscany 42RQ Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide Tuscany Class A Diesel by Thor Motor Coach w/1-1/2 Baths, Rear Full Bath Including Corner Shower, Ward., Linen/Washer/Dryer Prep, Toilet & Sink, King Bed Slide w/Nightstands, 26" LCD TV & Dresser Slide, 1/2 Bath, Pantry, Refrig./Pull-Out Counter/2 Burner Range/Dbl. Kitchen Sink & Sofa Air Bed Slide, Ext. 40" LCD TV, 2 Euro Recliners & Booth Dinette Slide & Much More! Available Options May Include: Buffet w/Storage, Jack-knife Sofa Bed, Residential Refrig.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $20,018
Sale Price: $139,977
Stock# H559A
Chassis: Freightliner XC
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 44320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Miles | 81004 |
| Engine | 450 Hp Cummins |
| Chassis | Freightliner XC |
| VIN | 4UZFCHCY8BCBE5137 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


