Used 2011 Tiffin Motorhomes Allegro Bus 43QGP Motor Home Class C - Diesel
Quad Slide Tiffin Allegro Bus Class A Diesel Coach w/Rear Full Bath Including Closet, Shower, Lav. & Toilet, Slideout Queen Bed w/Nightstand, Slideout Drawers w/32" LCD TV & Storage Above, 1/2 Bath, 37" LCD TV /Pantry, Residential Refrig./Booth Dinette & Sofa Bed Slide, 37" LCD TV Above Cab Area, Side Cab Front Cabinets, 74" Sofa/Range/Microwave & Dbl. Sink Slide, Booth Dinette & Sofa Bed & More! Freightliner Specs., Avail. Options May Include: Powerglide Chassis, King Bed, Washer/Dryer.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 23843RA
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 295/80R |
| Miles | 43946 |
| Engine | Cummins ISL 450 Hp |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 5VBBA87A6BA113023 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


