Used 2011 Tiffin Motorhomes Allegro RED 36 QSA Motor Home Class A - Diesel
Just Arrived, Pictures Coming Soon!!
Just arrived, pictures coming soon!! 60k miles, Gold Coral Full Body Paint, Flint Interior, stackable washer & dryer on board, new tires all around, dual ACs and ready for your next big adventure!!
Tiffin Allegro RED Class A Coach w/Rear Queen Bed Slideout w/Nightstands & Overhead Cabinet, Rear Closet w/Sliding Doors, 32" LCD TV w/Overhead Storage & Drawers Below, Lav., 41" Shower, Private Toilet Area w/Sink, 32" LCD TV in Living Area, Pantry, 2 Door Refrig., Booth Dinette/Sofa Bed Slide, Dbl. Kitchen Sink/Range w/Micro. Above & 62" Sofa Slide w/Overhead Cabinet, and More! Available Options May Include: Washer/Dryer, Tile Floor in Bedroom, 32" LCD TV Above Cab Area, Residential Refrig.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $3,550
Sale Price: $72,900
Stock# AT4142
Chassis: Freightliner RED
Exterior Color: 5 Full Body Paint Choices
Interior Color: Flint, Marble, Pecan
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 36 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Flint, Marble, Pecan |
| Exterior Color | 5 Full Body Paint Choices |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 29500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 275/80R/22.5 |
| Engine | 340 Hp Cummins ISB |
| Chassis | Freightliner RED |
| VIN | 4UZAB2DT3BCAT4142 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


