Used 2011 Winnebago View 24K Motor Home Class C - Diesel
Only 15,000 MilesWinnebago View Class C Diesel Coach w/Rear Full Bath Including Tub/Shower, Toilet, Sink & Wardrobe, Sliding Door to Living Area w/Slideout 2 Burner Range/Round Sink & Sofa Bed, Front Overhead Bed 49"x75", Booth Dinette w/26" LCD TV Above, Refrigerator and Much More!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 11071H
Chassis: Dodge Sprinter
Exterior Color: 2 Deluxe and 4 Full Body Paint
Interior Color: Platinum, Hemisphere, Woodland
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Platinum, Hemisphere, Woodland |
| Exterior Color | 2 Deluxe and 4 Full Body Paint |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Miles | 14797 |
| Engine | 3.0L Mercedes-Benz |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC5A9446624 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


