Used 2012 Airstream Classic 30 Travel Trailer
AN AIRSTREAM IS SOLID ~ NO MATTER IT'S AGE ! COME CHECK THIS CLASSIC OUT
Classic by Airstream w/Rear Queen Bed w/Wardrobes, Lav., Toilet, Refrigerator, LED TV, Booth Dinette, End Table w/Overhead Cabinet, Lift-Up Table, Sofa, Writing Table w/Chair Storage, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Wardrobe, Shower and More. Available Options May Include: Twin Bed w/Nightstand, LED TV in Bedroom.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $2,000
Sale Price: $61,995
Stock# 98043
| Sleeps | 6 |
| Length | 31 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 773 lbs |
| GVWR | 10000 lbs |
| Dry Weight | 7285 lbs |
| Cargo Capacity | 2715 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| VIN | 1STJBYP20CJ526004 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


