Used 2012 Airstream Interstate LOUNGE Motor Home Class B
Interstate Class B Diesel Class B by Airstream, Lounge which Converts to Bed, Removable Table, Ottoman, Overhead Wardrobe, 2-Burner Range, Single Galley Sink, 4-Swivel Chairs, Wet Bath w/Sink & Shower, Overhead Cabinets Throughout & Much More.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $5,230
Sale Price: $64,759
Stock# 14262A
Chassis: Sprinter 3500
Interior Color: AIRSTREAM
| Sleeps | 2 |
| Length | 22 ft 9 in |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | AIRSTREAM |
| GVWR | 11030 lbs |
| Dry Weight | 8645 lbs |
| Cargo Capacity | 2835 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 15 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 98598 |
| Engine | Mercedes 3.0L V-6 |
| Chassis | Sprinter 3500 |
| VIN | WD3PF4CD1C5669835 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


