Used 2012 Coachmen RV Catalina 25RKS Travel Trailer
Coachmen Catalina Travel Trailer w/Rear Kitchen Including Dbl. Sink, 3 Burner Range, Refrigerator & Overhead Cabinetry, Sofa/End Table & Wardrobe Slideout, Booth Dinette/TV Ent. Center, Bath w/Private Entry Including: Toilet, Sink w/Med. Cabinet Above, Angle Shower w/Glass Door, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides of Bed, Front Exterior Storage and Much More!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 0CR2326
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 660 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 5310 lbs |
| Cargo Capacity | 2190 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 5ZT2CAPB7CT002326 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


