Used 2012 Coachmen RV Chaparral 345BHS Fifth Wheel
NEEDS REPAIR, As-Is.
- UNIT IS AS-IS with NO WARRANTY
- Bathroom floor needs repair
- Bedroom Slide floor needs repair
- No financing available
- Priced for condition
- SC residents add $725 tax/tag
- non SC residents add $225 doc
Coachmen Chaparral Bunkhouse Fifth Wheel w/Rear Bunk Slideout, Wardrobe/Ent. Center w/3rd Bunk Above, 1/2 Bath w/Private Entry, Jumbo Booth Dinette & Sofa Slideout, Ent. Center, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range w/Microwave Above, Refrigerator, Step Up to Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet, Sink & Linen, Dbl. Bath Entry, Front Queen Bed Slide, Dresser, Full Front Wall Wardrobe, Rear Outside Kitchen and Much More!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# U1139
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 37 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1900 lbs |
| GVWR | 13500 lbs |
| Dry Weight | 10050 lbs |
| Cargo Capacity | 2810 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 75 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 31000 btu |
| VIN | 5ZT3CHZB8DA308071 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


