Used 2012 Keystone RV Alpine 3700RE Fifth Wheel
Keystone Alpine FW w/Quad Slideouts, Rear Living Area Including: Full Wall Ent. Center w/Overhead & Side Cabinets, Hide-A-Bed Sofa Sleeper Slide, 2 Lounge Chair Slideout, Free Standing Dinette/Refrig. & Pantry Slide, Closet/Curio Cabinet w/Overhead, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Step Up to Side Aisle Bath w/Shower, Toilet & Sink, Front King Bed w/Chest of Drawers, Walk-In Closet & Stackable Washer/Dryer Prep & Much More!
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# 80179
Interior Color: Churchill, French Roast, Ebony
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Interior Color | Churchill, French Roast, Ebony |
| Hitch Weight | 2390 lbs |
| Dry Weight | 12450 lbs |
| Cargo Capacity | 3050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 235/80R16E |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| VIN | 4YDF37026CE780179 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


