Used 2012 Keystone RV Bullet 278RLS Travel Trailer
Nice Lightweight Couples Coach! With New Awning Fabric!Keystone Bullet Travel Trailer (Stock Only) w/Single Slide, Rear Living Area w/Lounge Chairs w/End Table & Overhead Cabinet, Sofa/Kitchen Sink & 3 Burner Range Slideout, U-Shaped Dinette w/Swing-Out LCD TV/Overhead Cabinet, Refrigerator, Wardrobe, Bath w/Vanity & Sink, Toilet & Tub/Shower, Front Queen Bed w/Private Entry, Wardrobes Both Sides of Bed, Front Pass-Thru Storage, Laundry Chute and More!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $2,750
Sale Price: $9,900
Stock# 69028B
Interior Color: Blackberry, Godiva, Garden Vie
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Blackberry, Godiva, Garden Vie |
| Hitch Weight | 455 lbs |
| Dry Weight | 4986 lbs |
| Cargo Capacity | 2469 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT2782XCD420154 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


