Used 2012 Keystone RV Cougar 27RBSWE Travel Trailer
DOUBLE SLIDE!
Cougar Double Slide Travel Trailer w/Rear Queen Bed Slide w/Under Bed Storage & Overhead Cabinets, Wardrobe w/Sliding Doors, Chest of Drawers & Private Bedroom Entry, Door to Bedroom, Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Corner Hall Linen Cabinet, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Counter Extension, Overhead Storage, Large U-Dinette Slide, Front Sofa, Pass-Thru Storage and Much More!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# 92888
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 950 lbs |
| Dry Weight | 6606 lbs |
| Cargo Capacity | 1194 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT27R24CC503888 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


