Used 2012 Keystone RV Cougar Half-Ton Series 21RBSWE Travel Trailer
VERY POPULAR FLOOR PLAN THAT IS EASY TO TOW!
WE MAKE BUYING AN RV EASY WITH NO HASSLE PRICES AND NO SURPRISE FEES OR CHARGES!
This Keystone Cougar 21RBSWE includes these options:
- Camper College Orientation
- $100 In Store Parts Credit
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Support
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
- Upgrade To The RV Club Unlimited For Only $219!
- Autumn Night Interior
- Polar Package Plus
- Power Awning
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $2,901
Sale Price: $12,999
Stock# UTD3897
Interior Color: Autumn Night
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | Autumn Night |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| Dry Weight | 5310 lbs |
| Cargo Capacity | 1890 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Refrigerator Type | RV Gas/Electric |
| Awning Info | Power |
| Number of LP Tanks | 2 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


