Used 2012 Keystone RV Cougar High Country 309RLS Travel Trailer
Rear Living, 2 Slides, Queen Bed on Slide, Walk-Through Bathroom
Cougar High Country Travel Trailer w/Rear Living Area Including 2 Lounge Chairs w/End Table Between, Overhead Cabinets Throughout, Sofa & Booth Dinette Slideout, Ent. Center, Counter Top Extension, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Linen Cabinet, Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Dbl. Bath Entry, Front Queen Bed Slideout, Master Wardrobe, Chest of Drawers, Front Pass-Thru Storage and More!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $4,851
Sale Price: $19,999
Stock# 1242A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Hitch Weight | 960 lbs |
| Dry Weight | 7510 lbs |
| Cargo Capacity | 2490 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT30929CA510979 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


