Used 2012 Keystone RV Cougar High Country 321RES Travel Trailer
Home Away From Home Trailer!
Keystone Cougar High Country Triple Slide w/Rear Full Wall Ent. Center w/TV & Overhead Storage, Theater Seats & Booth Dinette Slide, 2nd Sofa/Refrig./3 Burner Range Slideout, Kitchen Island w/Dbl. Sink & Overhead Storage, Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Dbl. Bath Entry, Front Queen Bed Slide, Dresser/TV, Front Master Wardrobe w/Sliding Doors, Pass-Thru Storage and Much More!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $4,140
Sale Price: $15,995
Stock# TI1101A
Exterior Color: Smoke Gray
Interior Color: Walnut, Bronze, Silver Sage
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Interior Color | Walnut, Bronze, Silver Sage |
| Exterior Color | Smoke Gray |
| Hitch Weight | 865 lbs |
| GVWR | 10000 lbs |
| Dry Weight | 7740 lbs |
| Cargo Capacity | 2200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Gas / Electric |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas / Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4YTD32128CA510849 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


