Used 2012 Keystone RV Montana 3150 RL Fifth Wheel
Keystone Montana FW w/Triple Slideouts, Rear Living Area w/2 Recliners & Overhead Cabinets, Sofa w/Air Mattress Hide-A-Bed & Free Standing Dinette Slideout, Desk/Ent. Center Slide w/Overhead & 32" LCD TV, L-Shaped Counter w/Dbl. Kitchen Sink & 3 Burner Range, Refrigerator, Step Up to Bed & Bath w/36" Angle Garden Tub, Private Toilet Area, Sink, 6 Drawer Chest, Washer/Dryer Prep, Wardrobe, Queen Bed Slideout w/Nightstands, 19" LCD TV, Hamper and Much More! Available Options May Include: King Bed.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# UT270708
Interior Color: Mocha, Black Thorn, Cobalt
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Interior Color | Mocha, Black Thorn, Cobalt |
| Hitch Weight | 2160 lbs |
| Dry Weight | 11379 lbs |
| Cargo Capacity | 2781 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 93 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDF31528C4700764 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


