Used 2012 Keystone RV Springdale 293RKSSR Travel Trailer
Salvage Title - AS IS
2012 Keystone Springdale 293RKSSR
STK: C1787
Salvage Title
AS-IS Handyman special
For more information, call 660-885-5555 and ask for Andy, OR you can call him directly @ 660-924-1196!
** THIS UNIT JUST ARRIVED FROM AUCTION. IT HAS NOT BEEN INSPECTED BY A TECH YET. WE ARE ONLY AWARE OF HAIL / ROOF DAMAGE **
Single Slide Springdale Travel Trailer by Keystone RV w/Rear Kitchen Including: Refrigerator, 3 Burner Range, Kitchen Sink, Overhead Cabinets, U-Shaped Counter, U-Shaped Dinette & Air Bed Sofa w/Overhead Cabinet Slideout, Ent. Center, 2 Lounge Chairs w/Table Between, Walk-Thru Bath w/Angle Shower, Toilet & Vanity w/Sink, Front Queen Bed w/Wardrobes/Nightstands, Pass-Thru Storage and Much More!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# C1787
Interior Color: Palm Canyon, Cranberry Mist, S
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Interior Color | Palm Canyon, Cranberry Mist, S |
| Hitch Weight | 705 lbs |
| Dry Weight | 6805 lbs |
| Cargo Capacity | 2700 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| VIN | 4YDT29322C3101890 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


