Used 2012 Keystone RV Sprinter 311BHS Travel Trailer
Double Slide Sprinter Bunkhouse w/Slideout Rear Bunks w/Trundle Below, Large Wardrobe, Bunk w/Storage, Outdoor and More Exterior Kitchen w/Flip Out Stove, Bath w/Private Entry, Tub/Shower, Lav. & Toilet, U-Shaped Dinette & Air Bed Sofa Slideout, Dbl. Kitchen Sink, Pantry, Refrig., 3 Burner Range, Swivel 32" LCD HDTV for Living Area & Bedroom Viewing, Front Queen Bed w/Shirt Closets Above Nightstands, Pass-Thru Storage & More. Available Options May Include: Air Bed Sofa Slideout w/Bunk Above.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $4,018
Sale Price: $9,981
Stock# 92231D
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 835 lbs |
| Dry Weight | 8191 lbs |
| Cargo Capacity | 2804 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT31129C1530098 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


