Used 2012 Northwood Arctic Fox 25P Travel Trailer
Single Slide Arctic Fox Travel Trailer w/Rear Kitchen Including Refrigerator, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range & Overhead Cabinet, Jackknife Sofa Slideout, Booth Dinette w/TV Overhead Cabinet, Private Toilet & Tub Area, Sink w/Med. Cabinet, Bath Wardrobe, Front Queen Bed w/Wardrobe, Nightstand w/Shirt Wardrobe, Laundry Chute, Private Bedroom Entry & More!
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# 37698A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 860 lbs |
| GVWR | 10000 lbs |
| Dry Weight | 6760 lbs |
| Cargo Capacity | 3240 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST225/75R15 |
| Furnace BTU | 25000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


