Used 2012 Open Range RV Light LF305BHS Fifth Wheel
BUNKHOUSE DOUBLE SLIDE!Open Range LIGHT Bunkhouse Fifth Wheel w/Rear Bunk Beds, Closet, 3rd Bunk Above Outside Kitchen Including: Swing Out Stove Top, Sink, Overhead Storage, Refrig., Inside Pantry, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink & Countertop, Slideout Booth Dinette & Sofa w/Overhead Cabinet, TV, Step Up to Bed & Bath w/Angled Shower, Toilet & Sink, Dbl. Bath Entry, Front Queen Bed w/Nightstands Both Sides of Bed, Slideout Wardrobe w/Sliding Mirrored Doors & Much More!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# 2696-2
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Interior Color | BROWN |
| Hitch Weight | 1400 lbs |
| GVWR | 9995 lbs |
| Dry Weight | 7940 lbs |
| Cargo Capacity | 2055 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| VIN | 5XMFX3526C2007016 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


