Used 2012 Palomino Puma 30-KDB Travel Trailer
IT'S AN OLDIE BUT A GOODIE, THIS CAT'S STILL GOT SOME PURRR LEFT IN HER.
Single Slide Puma Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Bunk Beds, 3rd Bunk Above Exterior Kitchen, Wardrobe/Ent. Center, Pantry, U-Dinette & Sofa Slideout, Tub/Shower, Toilet & Vanity w/Sink, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Skylight, Overhead Cabinet, Ent. Center, Front Queen Bed w/Nightstands & Shirt Closets Both Sides, Exterior TV Bracket, and Much More! Available Options
Please review the information provided on our website, which includes factory brochures, specs, pictures, and even videos of most campers and RVs. We strive to provide as much information as possible to help you make a more informed decision.
This unit is being sold AS-IS for our Haggle-Free/Firm price of $12,900! Keep in mind, we don’t know what does or doesn’t function. These units will not go through our service checkout and are priced accordingly. We will plug the unit up and let any interested buyer inspect the unit before purchasing to make sure it’s the right RV for them. (Please give prior notice when coming to inspect a Back-Row Bargain so we can move the unit to a location with power hookups).
If you don’t know how to work on an RV yourself or have the money to pay someone to do any needed repairs, then our Back-Row bargain-priced RVs might not be the right choice for you. If that’s the case don’t be discouraged, as we have a great selection of other RVs that will go through our normal shop checkout for just a little more money.
We welcome trade-ins, and financing may be available with approved credit and down payment. We can assist you in arranging local delivery or refer you to a reputable delivery company that offers long-distance nationwide delivery if needed.
Please call (706) 965-7929 with any questions or concerns. As always, we welcome you to visit us in person to view our inventory.
Parkway RV Center has sold RVs and Campers to all 50 states, plus Canada, Europe, and even Australia.
So you are never too far away for us to save you money on a New or Pre-owned RV!!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $3,000
Sale Price: $12,900
Stock# 8343
Interior Color: Stone, French Roast, Nutmeg, P
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | Stone, French Roast, Nutmeg, P |
| Hitch Weight | 742 lbs |
| GVWR | 10902 lbs |
| Dry Weight | 7059 lbs |
| Cargo Capacity | 3392 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TPUF20CP037600 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


