Used 2012 Palomino Puma 31-KBH Travel Trailer
AS-IS HANDYMAN SPECIAL PRICED TO GO!
Palomino Puma Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Play & Sleep Sofa Slide w/Bunk Above, 3rd Bunk w/Ent. Center Above, Rear Outside Kitchen w/2 Burner Cooktop, Micro., Sink & Refrigerator, Wardrobe, Bath w/Private Entry w/Toilet, Sink & Tub/Shower, Refrig., Pantry, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Skylight, U-Dinette & Sofa Slideout, Ent. Center, Front Queen Bed w/Shirt Closets & Nightstands and Much More! Avail. Options May Include: Grill.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $6,500
Sale Price: $15,499
Stock# YK022A
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 874 lbs |
| GVWR | 11034 lbs |
| Dry Weight | 7874 lbs |
| Cargo Capacity | 2697 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


