Used 2012 Prime Time RV LaCrosse 301RLS Travel Trailer
Priced to sell
Double Slide LaCrosse Travel Trailer, Rear Living Area, 2 Lounge Chairs w/Table, Ent. Center, Air Mattress Hide-A-Bed/Do-More Dinette Table Slideout, Refrig., 3-Burner Range, Double Kitchen Sink, Pantry/Linen/Wardrobe Slideout, Corner Shower, Lav., Toilet, Front Queen Bed, Shirt Closet, Overhead Cab. Throughout, & Much More.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# 001471B
Exterior Color: White
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 759 lbs |
| Dry Weight | 7028 lbs |
| Cargo Capacity | 2490 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15/D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 5ZT2LCVB5CB001471 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


