Used 2012 Prime Time RV Sanibel 3500 Fifth Wheel
Prior Salvage Title - AS IS
2012 Prime Time Sanibel 3500
Prior Salvage Title
STK: C1790
AS-IS
For more information, call 660-885-5555 and ask for Andy, OR you can call him directly @ 660-924-1196!
Quad Slide Sanibel Fifth Wheel, Rear Living Area w/2-Lounge Chairs, End Table, Desk/Ent. Center Slide, Kitchen Sink, 3-Burner Range/Refrigerator Slide, Pantry, Hide-A-Bed Air Mattress/Free Standing Dinette Slide, Step Up To Bed/Bath, Toilet, Shower, Lav., King Bed Slide, Dresser, Walk-In Closet, Drawer Storage, Washer/Dryer Prep, Overhead Cabinets Throughout & Much More.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# C1790
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Hitch Weight | 2211 lbs |
| Dry Weight | 12557 lbs |
| Cargo Capacity | 3275 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | ST235/80R16/E |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 5ZT3SN0B9CD700004 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


