Used 2012 R-Vision Crossover 200S Travel Trailer
Please contact Mike 250-488-4027 for more information
Wonderful layout in this clean and ready to go unit!
2012 Trail-Lite Crossover TLX200S Travel Trailer by R-Vision w/Rear Corner Bath Including: Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Refrigerator, Slideout U-Dinette 40" x 86", Pantry, Radio, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cabinets, Front Queen Bed w/Low Closet & Nightstand, Front Pass-Thru Storage & Much More! Available Options May Include: Murphy Bed IPO Front Queen.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# UL3117
Exterior Color: Quicksilver Grey
Interior Color: Green, Elation, Dynamite II
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Interior Color | Green, Elation, Dynamite II |
| Exterior Color | Quicksilver Grey |
| Hitch Weight | 275 lbs |
| GVWR | 6160 lbs |
| Dry Weight | 3700 lbs |
| Cargo Capacity | 2675 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Shower Type | Neo-Angled |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


