Used 2012 Skyline Aljo Joey Select 236 Travel Trailer
Single Slide Nomad Joey Select Travel Trailer, Rear Bath w/Shower, Toilet, Lav., Linen, TV Cab, Booth Dinette Slide, Queen Bed, Double Wardrobes, Double Kitchen Sink, 2-Burner Range, Refrigerator, Wardrobe, Overhead Cabinets Throughout, Outside Storage, 14' Awning & Much More.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $2,000
Sale Price: $12,995
Stock# 013163A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 525 lbs |
| GVWR | 6200 lbs |
| Dry Weight | 4650 lbs |
| Cargo Capacity | 1375 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | ST205/75R14-C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1SE200M29CA000462 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


