Used 2012 Starcraft AR-ONE MAXX 18FB Travel Trailer
Starcraft AR-One Travel Trailer w/Rear Slideout Bunk, Overhead Shelf, Booth Dinette, Refrigerator, A/C, Tub/Shower, Toilet & Linen Cabinet, Front Full Bed w/Overhead Storage, 2 Burner Range w/Microwave Above, Kitchen Sink, Overhead Cabinets, 10' Awning, Exterior Storage and Much More!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# UT620291
| Sleeps | 6 |
| Length | 21 ft |
| Ext Height | 8 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 410 lbs |
| GVWR | 3750 lbs |
| Dry Weight | 3125 lbs |
| Cargo Capacity | 625 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| VIN | 1SABSHAJ7C28S5111 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


