Used 2012 Starcraft Autumn Ridge 278BH Travel Trailer
A CLEAN, BUDGET FRIENDLY PRICE BUNKHOUSE WITH SOLAR AND BACK UP CAM INCLUDED! HURRY THIS WILL GO FAST!
Starcraft Autumn Ridge Travel Trailer w/Rear Corner Tub/Shower, Toilet & Lav. w/Med. Cabinet, Rear Corner Double Bed w/Dbl. Bed Bunk Above, Booth Dinette w/Overhead Storage, J-Steel Sofa, Refrigerator, Microwave Above 3 Burner Range, Front Queen Bed w/Shirt Wardrobes Above Nightstand, Front Overhead Storage, 16' Awning, Front Pass-Thru Storage, Rear Storage Below Bunks and More!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 97587
| Sleeps | 9 |
| Length | 29 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 490 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 4880 lbs |
| Cargo Capacity | 2620 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 1SABS0BN8C28B5315 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


