Used 2012 Thor Motor Coach Chateau 23U Motor Home Class C
Colton Advantage Pricing
Thor Motor Coach Chateau 23U Class C motorhome highlights:
Thor Motor Coach Chateau Class C w/Rear Corner Bath Including Shower, Toilet & Sink, Rear Corner Queen Bed w/Overhead Cabinets, Step Up to Bed & Bath, Closet, Refrigerator, U-Shaped Dinette, Front Cab Over Bunk, Barrel Chair, 3 Burner Range w/Microwave, Dbl. Kitchen Sink and Much More! Available Options May Include: Chevy Chassis & Vortec 6.0L V8 Engine. Ford Specifications Shown.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 29933
Chassis: Ford
| Sleeps | 6 |
| Length | 24 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Miles | 35497 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1FDWE3FS8BDA83268 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


