Used 2012 Thor Motor Coach Four Winds 28Z Motor Home Class C
WHAT'S GREAT!!!
+ New Tires
+ Only 19k miles
+ 80 hours on Generator
+ Lots of storage
+ Sleeps 6
WHAT AIN'T...
- Couch and Front seats worn
- Oven door is broken
- Tiny ripples in wallpaper under window above driver seat
Thor Motor Coach Four Winds 28Z - Class C motorhome highlights:
Thor Motor Coach Four Winds Class C w/Rear Queen Bed Including Storage Cabinets Both Sides of Bed, Side Aisle Bath w/Shower, Toilet & Vanity w/Sink, Refrigerator, Slideout 3 Burner Range w/Microwave Above/Dbl. Kitchen Sink & Booth Dinette, Cab Over Bunk, Sofa & Much More!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 30853
Chassis: Ford
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 19325 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1FDXE4FS2BDA86631 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


