Used 2012 Thor Motor Coach Freedom Elite 31r Motor Home Class C
" CLASS C GAS MOTORHOME " Find YOUR Adventure!
Call for details-904-741-5100
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $4,000
Sale Price: $25,995
Stock# 103786PA
Chassis: F-450
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Generator | ONAN 4K |
| Fuel Type | GAS |
| Miles | 82634 |
| Engine | TRITON 6.8 V10 |
| Chassis | F-450 |
| Horsepower | 305 hp |
| Fuel Capacity | 54 gals |
| Available Beds | 2 |
| Torque | 420 ft-lb |
| Refrigerator Type | ELEC/LP |
| Cooktop Burners | 3 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 9500 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 1FDXE4FS2BDA73247 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


