Used 2012 Tiffin Motorhomes Phaeton 36 QSH Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide Phaeton Class A with Queen Bed Slide w/Nightstands, 32" LCD TV w/Overhead Cabinet Slide, Closet, Private Toilet Area w/Lav., 41" Shower, 4-Door Refrigerator, Ent. Center w/32" LCD TV, Booth Dinette & Sofa Bed Slide, Double Kitchen Sink/Range w/Convection Microwave & 62" Sofa Bed Slide, and Much More. Available Options May Include: Washer/Dryer, U-Shaped Dinette, Free Standing Dinette, Residential Refrigerator, 32" Exterior TV, 37" LCD TV Above Cab Area.
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $5,000
Sale Price: $114,999
Stock# C24177
Chassis: Freightliner
Exterior Color: BEIGE
Interior Color: FUNCTION CHECK
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 36 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | FUNCTION CHECK |
| Exterior Color | BEIGE |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 275/80R22.5 |
| Furnace BTU | 65000 btu |
| Miles | 49940 |
| Engine | Cummins ISC 380 HP |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZACHBS6CCBT4604 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


