Used 2012 Tiffin Motorhomes Phaeton 42 QBH Motor Home Class A - Diesel
MD State Inspection, Otherwise As-Is: No warranties or guarantees.
Water Damage &/or Delamination(s): No seal, no repair.
Mileage: 61,377.
Phaeton Class A Coach w/1-1/2 Baths, Rear Full Bath Incl. Closet, Lav., Toilet & Shower, 32" LCD TV w/Drawers Below Slide, Queen Bed Slide w/Nightstands, 1/2 Bath w/Sink, 32" LCD TV in Living Area, Pantry Below TV, 4 Door Refrig./Booth Dinette & 74" Sofa Bed Slide, 2nd 68" Sofa Bed/Dbl. Kitchen Sink/Range w/Convection Micro. Above Slide, Overhead Cabinets Throughout & Much More! Available Options May Include: Res. Refrig., 37" TV Above Cab Area, 32" Exterior TV, Washer/Dryer Spartan Chassis.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# 52926
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 45000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 275/80R22.5 |
| Furnace BTU | 65000 btu |
| Engine | Cummins ISC 400 Hp |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZFCHCY8CCBM3345 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


