Used 2012 Winnebago Sightseer 30A Motor Home Class A
Winnebago Sightseer Class A Coach w/Rear Queen Bed w/Nightstands & Overhead Storage/ Pantry/Refrigerator/3 Burner Range and Dbl. Kitchen Sink Slideout, Bedroom Chest of Drawers, Wardrobe, Dbl. Sliding Door, Side Aisle Bath Including: Vanity w/Sink, Tub/Shower, & Toilet, Pantry, TV, Extendable U-Shaped Dinette Sectional Slideout, Recliner and Much More! Available Options May Include: Euro Recliner.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 22824C
Chassis: Ford F53
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 31 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 53 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Engine | Triton 6.8L V10 SEFI |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 1F66F5DY0C0A03445 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


