Used 2012 Winnebago View 24J Motor Home Class C - Diesel
Single Slide Winnebago View Class C w/Rear Corner 49" x 75" Bed w/Overhead Storage, Rear Corner Bath w/Shower & Toilet, Separate Sink Outside Bath, Refrigerator & BenchMark Dinette Slideout, Cabover Bed 49"x75", 19" LCD TV, Round Kitchen Sink, 2 Burner Range, Wardrobe & More. Available Options May Include: Entertainment Center w/32" LCD TV & Sofa/Bed w/Table 40" x 72".
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $12,000
Sale Price: $69,990
Stock# 90580BL
Chassis: Dodge Sprinter
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 137003 |
| Engine | 3.0L Mercedes Benz |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC4B9495301 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


